- Wodorotlenek sodu: granulki, płatki, oraz roztwory: standardowe: 50%, 30% i inne na życzenie.
- kwas solny, siarkowy, fosforowy – różne stężenia
- nadtlenek wodoru 35%
- tabletki solne (rożny kaliber)
- woda amoniakalna
- fosforan sodu
- kwas mrówkowy
- kwas octowy – różne stężenia
- podchloryn sodu, dwutlenek chloru, chloramina T
- nadmanganian potasu
- siarczan glinu – stały i w roztworze
Poznaj szczegółową ofertę chemii standardowej w naszym sklepie internetowym:
Kwas octowy i wodorotlenek sodu – medycyna, branża spożywcza i kosmetyczna
Kwas octowy i wodorotlenek sodu mają szerokie zastosowanie w medycynie, przemyśle spożywczym i w branży kosmetycznej. Kwas octowy w łódzkich zakładach produkujących żywność służy jako środek do konserwacji i przedłużenia trwałości jedzenia dzięki jego właściwościom przeciwgrzybiczym i antybakteryjnym. W kosmetyce i medycynie jest składnikiem środków wpływających na gojenie się stanów zapalnych czy leczenie grzybicy. Świetnie sprawdza się też jako ekologiczny środek czyszczący – usuwa kamień, pochłania zapachy i wywabia plamy.
Kwas octowy, czyli kwas etanowy, to chemiczny związek organiczny, który w czystej postaci stanowi bezbarwną ciecz o charakterystycznym, drażniącym zapachu. To słaby kwas, ale należy do substancji żrących. Gdzie jeszcze znajduje zastosowanie?
- w przemyśle włókienniczym, do farbowania tkanin
- w przemyśle farmaceutycznym do produkcji leków
- do produkcji tworzyw sztucznych, rozpuszczalników, farb drukarskich, mas plastycznych i środków czyszczących, fotochemikaliów, jako koagulator lateksu
- odczynnik chemiczny w laboratoriach, do usuwania kamienia kotłowego czy uzdatniania wody
- w rolnictwie do tworzenia środków ochrony roślin
Kwas octowy w przemyśle ma wiele zastosowań, mimo że na co dzień znamy jego sześcio lub dziesięcioprocentowy roztwór wodny, czyli ocet z własnej kuchni.
Wodorotlenek sodu – zastosowanie
Dostępny w Antidotum Łódź wodorotlenek sodu (płatki), czyli soda kaustyczna,jest uniwersalnym środkiem wykorzystywanym w przemyśle kosmetycznym i chemicznym do produkcji mydła, środków myjących, detergentów czy preparatów do udrażniania rur i dezynfekcji powierzchni. Powszechnie używany też w oczyszczaniu ścieków i w procesie uzdatniania wody w przemyśle – do regulacji pH w procesach uzdatniania wody. Wykorzystuje się go do produkcji środków farmaceutycznych – polopiryny czy kwasu salicylowego. Wodorotlenek sodu to popularny w produkcji żywności regulator kwasowości E524.
Zastosowanie wodorotlenku sodu to też przemysł włókienniczy, papierniczy, metalowy, ale też spożywczy, gdzie stosuje się go do mycia i dezynfekcji. To też istotny składnik wykorzystywany w produkcji środków powierzchniowo-czynnych, proszków do prania, preparatów do odtłuszczania oraz do produkcji detergentów czy też środków do zmiękczania wody. Wodorotlenek sodu stosuje się też do produkcji barwników i sztucznego jedwabiu w przemyśle tekstylnym.
W ofercie Antidotum Łódź proponujemy Klientom wodorotlenek sodu – płatki, granulki (w postaci stałej), wodorotlenek sodu w roztworze 50%, 30% lub w innym, na życzenie Klienta.
Podchloryn sodu w Antidotum Łódź
Podchloryn sodu często wykorzystuje się w przemyśle i gospodarce. Ma silne właściwości odkażające, dzięki czemu stosuje się go:
- do uzdatniania wody pitnej
- do odkażania wody w basenach dzięki właściwościom bakteriobójczym
- w gabinetach stomatologicznych w endodoncji, leczeniu kanałowym
- przy przechowywaniu warzyw i w sadownictwie – do zwalczania grzybów, usuwania mchu i glonów, do oprysków
- jako środek do wybielania i dezynfekcji w przemyśle papierniczym i włókienniczym
- do dezynfekcji aparatury w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym
- w przemyśle chemicznym, włókienniczym, celulozowo-papierniczym
- do odkażania wody technologicznej i przemysłowej
Podchloryn sodu i dwutlenek chloru są wykorzystywane w Zakładach Wodociągów i Kanalizacji do eliminacji wirusów i bakterii chorobotwórczych w procesie uzdatniania wody. Oferujemy profesjonalne usługi doradztwa w kwestii optymalizacji procesów oczyszczania i uzdatniania.
Woda amoniakalna – dezynfekcja, regulacja pH
Woda amoniakalna to wodny roztwór amoniaku 25%. To niepalna, bezbarwna ciecz o ostrym, duszącym zapachu wykorzystywana w celach przemysłowych. Powszechnie stosowana w różnych gałęziach przemysłu, w przemyśle chemicznym, szklarskim, gumowym, farmaceutycznym i tekstylnym. Ciekły amoniak wykorzystuje się do produkcji środków myjących, jako odczynnik w laboratoriach, ale też jako nawóz i do regulacji pH.
Zastosowanie wody amoniakalnej:
- w rolnictwie do regulacji pH gleby i jako nawóz sztuczny do zakwaszania gleby
- w oczyszczaniu ścieków jako uzupełnienie azotu amonowego
- do odtłuszczania ocynkowanej blachy przed wykonaniem malowania
- do usuwania nalotu z metalu (na przykład rdzy)
- do produkcji żelatyny, barwników
- jako odczynnik laboratoryjny w chemii i farmacji
- w energetyce i garbarstwie
Jako doświadczony dystrybutor substancji chemicznych Antidotum Łódź zapraszamy do skorzystania z oferty na wodę amoniakalną dla przemysłu. Zapraszamy do kontaktu – nasi eksperci przedstawią wszystkie szczegóły i parametry produktów. Zapewniamy fachowe wsparcie w doborze substancji chemicznych – surowców i półproduktów chemicznych o szerokim wachlarzu zastosowań.
Uzdatnianie wody Łódź
Wspominaliśmy o uzdatnianiu wody. Jakie substancje chemiczne są jeszcze używane do oczyszczania wody? Nadmanganian potasu stosuje się jako regenerator złóż katalitycznych przy dużej zawartości żelaza i manganu w wodzie. Nadtlenek wodoru jest stosowany jako utleniacz służący do walki z nieprzyjemnym zapachem i korozją. Z kolei tabletki solne do uzdatniania wody działają jako środek redukujący stopień twardości wody. Do zaawansowanych zastosowań proponujemy szeroką ofertę chemii specjalistycznej.
Bądźmy w kontakcie
Zadzwoń lub napisz do nas.
Zapraszamy także do siedziby naszej firmy w Łodzi.